ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Benešov přesunul přestavbu Tyršovy ulice na příští rok

11.04.2016

Benešov 11. dubna - Benešov přesunul plánovanou rekonstrukci Tyršovy ulice za 40 milionů korun na příští rok. Zemní práce měly původně začít letos na podzim a přes zimu se měla stavba zakonzervovat, podle starosty Petra Hostka (ČSSD) by to však zbytečně narušilo život v centru města. Přestavba ulice, která je hlavní příjezdovou cestou z nádraží do centra a přímou spojnicí náměstí se zámkem Konopiště, proto začne až v příštím roce a nebude se přerušovat.

Hostek poukázal na to, že kanalizace na křižovatce s Husovou ulicí sahá až do osmi metrů. Byl by nerad, kdyby lidé museli výkopy překonávat během předvánočních nákupů. V letošním roce se proto počítá jen s přípravou celé akce, aby se v příštím roce mohlo začít co nejdříve.

Ulice má být nově vydlážděná a má se přeměnit v moderní městský bulvár. Počítá se s instalací nového osvětlení, laviček a výsadbou stromořadí. "Z Tyršovy ulice by se měla stát obchodní tepna města, která bude jednosměrná. Jeden pruh od nádraží směrem k Vnoučkově ulici bude vyhrazen k parkování a v případě potřeby může sloužit pro pohyb jednotek Integrovaného záchranného systému," uvedl Hostek.

Náklady byly už dříve odhadnuty na 40 milionů korun a podle Hostka to určitě nebude méně. Na část prací, například na nový povrch ulice či zeleň, se město ještě pokusí získat dotaci, většinu nákladů ale bude muset uhradit ze svého rozpočtu.

(čtk)