ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Na místě plynárny vyroste v Kolíně multifunkční dům

11.04.2016

Kolín 11. dubna - Na místě zbouraného objektu bývalé plynárny v Plynárenské a Polepské ulici v Kolíně vznikne nejpozději do jara příštího roku multifunkční dům za 100 milionů korun. Budova zahrne komerční i bytové prostory a bude financována výhradně ze soukromých zdrojů, sdělil dnes ČTK investor Petr Václavík.

Menší nákupní centrum má vzniknout v nefunkční průmyslové zóně poblíž vlakového nádraží v Kolíně. Takzvaný brownfield mezi ulicemi Polepská, Plynárenská a Královská cesta o velikosti přibližně dvou hektarů koupil soukromý investor před několika lety po ukončení činnosti plynárny, budovy nejprve pronajímal různým firmám.

"Bude tam malé nákupní centrum, potraviny a obchody se zbožím denní potřeby s parkovištěm. Ve druhé etapě - s odstupem roku, dvou let - tam bude bytový dům s 20 byty, a ten bude mít v přízemí prodejnu, myslíme si zatím na prodejnu zahradnictví. Je tam možnost se napojit na zahradu hned vedle," upřesnil Václavík. Součástí areálu by mělo být i dětské hřiště. "Určitě si myslíme, že s jistotou tam bude otevřeno o Velikonocích 2017, pokud bychom nestihli otevřít do letošních Vánoc," doplnil Václavík.

Výstavbu komplexu povolil Středočeský kraj vydáním zjišťovacího řízení EIA o vlivu na životní prostředí. Městský architekt Jiří Košťál už dříve ČTK řekl, že projekt je pro město příznivý, protože vyřeší situaci nevzhledné nefunkční průmyslové zóny. V areálu by mělo najít práci asi 30 lidí. Václavík ČTK řekl, že podle jeho názoru může být stavba dokončena za deset až 12 měsíců.

"Stavební povolení na stavbu Nákupního centra Stará plynárna bylo vydáno dne 20. ledna 2016," sdělila mluvčí radnice Iva Blümelová.

(čtk)