ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kyjově zrekonstruuje Nerudovu ulici

08.04.2016

Kyjov 8. dubna - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zrekonstruuje za více než 25 milionů korun nejvytíženější silnici v Kyjově, a to I/54 v bezmála kilometrovém úseku Nerudovy ulice. Podle místostarosty Kyjova Antonína Kuchaře (Sedmadvacítka nezávislých) je stav vozovky havarijní. Práce, které začnou po víkendu a skončí v červenci, omezí provoz. Kyjov se bude na akci podílet necelými sedmi miliony, zbytek dá ŘSD.

Jako Nerudova ulice prochází Kyjovem silnice vedoucí ze Slovenska do Brna. V neutěšeném stavu je především v úsecích kolem autobusového nádraží a křižovatky s Kollárovou ulicí. Po dobu rekonstrukce nebude provoz nikdy zcela zastaven, silnice zůstane částečně průjezdná. Dopravu budou řídit semafory. Práce se dotknou čtyř úseků, jejichž celková délka je 842 metrů. Ve třech částech se pouze vymění asfalt. "V úseku mezi ulicí Riegrovou a vjezdem na autobusové nádraží je ale stav takový, že stavbaři musejí vyměnit celé podloží vozovky," upozornil Otakar Matula z odboru rozvoje města kyjovské radnice.

Ulice získá po rekonstrukci také nové bezbariérové chodníky ze zámkové dlažby a také osvětlení. "Není to investice města, správcem silnice je Ředitelství silnic a dálnic. Náklady přesáhnou 25 milionů včetně DPH, z městského rozpočtu půjde necelých sedm milionů, za které opravíme chodníky, parkovací stání a veřejné osvětlení," upřesnil starosta Kyjova František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých).

V Kyjově žije asi 11.500 obyvatel. Město má na letošní rok schválený rozpočet s výdaji přibližně 218 milionů korun.

(čtk)