ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

NÁŠ TÝM

Stejně jako je pestrý trh s realitami a svět spojený s oblastí bydlení, také náš tým tvoří rozmanitá škála osobností. Od zkušených žurnalistů přes profesionální filmaře až po renomované architekty a právníky. Jak už to u spojení silných individualit bývá, naše debaty nad každým dílem jsou divoké a často na ostří nože. Ale právě proto věříme, že z našich pořadů „ucítíte“ tu pravou originalitu, nadšení, odbornost a také optimismus, který se tak nějak poslední dobou z tuzemské publicistiky vytratil.

 

Jakub Lederer (výkonný ředitel)

Ještě v dobách boomu tištěných médií začínal jako klasický novinář s propiskou, bločkem a diktafonem. Prošel kulturní redakcí Zemských novin a Večerníku Praha, okusil práci šéfredaktora filmových časopisů Svět DVD a Filmag a poté se vrhl do výroby DVD. Za jeho přispění vzniklo také několik crowdfundingových kampaní na serveru startovac.cz a po jeho scenáristických schopnostech občas sáhne Česká televize.

 

JUDr. Vladimír Lederer (godfather)

Otec celého projektu, jehož studnice neotřelých nápadů nikdy nevyschne. Energický právník a developer často a rád vymění oblek za tričko a džíny a pak se teprve začnou dít věci! Jako by se nechumelilo založí na pražské náplavce hudební klub Jazz Dock, statečně zabojuje s živelnou pohromou a nakonec se vrátí posilněn o ještě originálnější nápady. Co bude příště?

 

Markéta Cingelová (marketing / obchod)

Sympatickou Markétu si do týmu přeje každý. Odchody v pět hodin z práce jí nic neříkají, svým zápalem práce je schopná nakazit každého. Volný čas věnuje nejroztodivnějším sportovním aktivitám, a tak ji často ráno zdobí ozdoby typu sádra. Náladu Markétě zkazí jedině to, když nestihne oběd...

Ondřej Hudeček (IT, grafika a tak...)

Ondra pracuje zásadně v noci a dávat si s ním schůzku v ranních hodinách je doslova šílenství. Nedávno měl v bytě dvacet počítačů a na balkóně sušil dron. Klidně mu brnktěte ve dvě ráno, rád si s Vámi pokecá...
 

­­­­­­­­­­­­­­­­­­Ing. Markéta Musilová (moderátorka+)

Skvělá návrhářka interiérů a designu se naší televizi upsala krví. Znamená to, že zde figuruje nejen jako moderátorka, ale také jako hledačka zajímavých témat. Počáteční ostych ztratila absolventka stavební fakulty na ČVUT po prvním natáčení a nyní se bez problémů pustí do rozhovorů v několika cizích jazycích a s řadou renomovaných osobností. Její architektonické dílo můžete sledovat na webových stránkách www.m2architekt.cz.

 

Pepa Horáček (moderátor+)

„Pracuji kdy je třeba a kde je třeba.“ Takové je heslo svérázného architekta interiérů Josefa Pepy Horáčka. Ano, Pepu opravdu často nenajdete za stolem v kanceláři, nejradši vše probírá osobně na gastronomicky zajímavých místech Prahy. Do role moderátora naší televize se vrhl po hlavě a stejně jako Markéta působí v RTV Plus také jako skvělý „dohazovač“ témat a nápadů.

Daniel Momany (kamera+střih)

Precizní kameraman potřebuje na svou práci čas, aby byla dokonalá. Nemá rád natáčení ve spěchu a v nekomfortních podmínkách. Jinak je s ním ale v každé situaci sranda, při naší první práci ho naříklad pos... pták. Od té doby nám také nosí štěstí!

­­­­­­­­­­­­­­­­___________________________________________________________________________

 

 

STÁLÍ SPOLUPRACOVNÍCI

 

Natálie Císařovská (režie/scénář)
Sympatická dokumentaristka si u nás ráda "odpočine" od velkých produkcí. Za sebou má řadu studentských filmů, velmi zdařilý je například její snímek Až zapadne slunce. Pravidelně natáčí dokumenty pro Českou televize, se kterou nyní chystá také celovečerák o Mileně Jesenské.

Petr Zeman (Prázdné domy/urbanismus)
Významný aktivista založil iniciativu Prázdné domy a denně se snaží veřejným složkám otevírat oči v oblasti architektury a urbanismu. Pro RTV Plus pravidelně vyhledává témata ke zpracování a často díky němu zažíváme emotivně silná natáčení. Děkujeme!
 

Ing. arch. Ivan Sládek (architekt)

Renomovaný architekt spolupracuje s naší televizí především v rámci pravidelného pořadu Okénko architekta. Ivan je zakladatelem studia ARX, které má za sebou návrhy rodinných a bytových domů (rezidence Eliška a Hornokrčská), občanských staveb (administrativní budova SÚKL v Praze) nebo významné rekonstrukce (Klášter v Nové Pace, Větrný mlýn Ruprechtov).

 

Mgr. Adam Zlámal (právník)

Uznávaný právník zaujme nejen svými znalostmi z oboru, ale i velkým charismatem. Také proto nemohla naše volba při sestavování pořadu Právní poradna padnout na nikoho jiného. Jakožto advokát se Adam zaměřuje především na občanské, bytové, obchodní a zdravotnické právo.
 

Jakub „Červ“ Červinka (filmová produkce)

Je jedním z mála lidí, které nepřestaly hry a kolotoč kolem herních časopisů bavit ani po mnoha letech strávených v branži. Pamatuje černobílé Excalibury, od třináctého čísla po to aktuální „láme“ časopis Score a je tím nejlepším pamětníkem, na kterého se můžete obrátit, pokud zpracováváte historii herních periodik. V současnosti zahořel nadšením pro filmařinu, nechal parádně zařídit studio a jakmile spatří na internetu jakoukoliv audio/video vychytávku, nic a nikdo ho nezastaví!
 

Karel Roubal (sommelier)

Podobně jako „godfather“ také Karel oplývá pozoruhodnými nápady. Nebýt „zlaté generace“ určitě by se stal profesionálním hokejistou. Takto měl čas založit společnost Gods a jak sám říká, „stát se zde holkou pro všechno“. Především je to ale skvělý grafik, který se nebojí jít do nových projektů. V nich pak figuruje především jako nekompromisní „hlídač kvality“.

Patrik Klema (kameraman)
Patrik se narodil s foťákem v ruce a kšiltovkou na hlavě. V současnosti pracuje v jedné prestižní reklamce, ale nikdy neodmítne střihnout si s námi nějaké to natáčecí dobrodružství. Patří k zakládajícím členům týmu RTV Plus.

Miloš Koza (postprodukce)
Je spolehlivý jako švýcarské hodinky a zvykl si, že ho občas otravujeme i v hodině duchů. Miloš zkrátka střihne kdykoliv, cokoliv a někdy i jakkoliv :)

Miloš Dvořáček (postprodukce)
Vášnivý bubeník má za sebou spolupráci s Ivou Bittovou, Robertem Křesťanem nebo Lenkou Dusilovou. Málokdo ví, že se stejnou vášní také přistupuje k videotvorbě. Jsme rádi, že kromě pořadů pro Barrandov stříhá také naše videa.