Slezákovy závody | Dodavatelé
ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Slezákovy závody

Slezákovy závody

Kontakt:

Slezákovy závody
Sušilova 477R, 768 61 Bystřice pod Hostýnem
Tel: +420 573 378 306
E-mail: p.ovcacik@kovonax.eu
Web: www.slezakovyzavody.cz

Slezákovy závody

Popis firmy:

Tradice více než sto let výroby ohýbaného kovového nábytku řadí Slezákovy závody mezi jedinečné a tradiční české značky. S hrdostí jsme ji opět obnovili.

Výroba kovového nábytku v Bystřici pod Hostýnem se datuje od roku 1908. Původní Slezákovy závody na výrobu kovového nábytku, posléze Kovona a od roku 1992 Kovonax využívají tradičních i moderních technologií. Firma, která je zcela ve vlastnictví českých subjektů, má výrobní závod v Bystřici pod Hostýnem ve Zlínském kraji a je skutečným českým výrobcem od prvotního zpracování materiálu až po finální výrobek. Specialitou firmy je možnost kombinace modelů původní produkce firmy Slezák spojené s moderní technologií.

Sortiment tradičního kovového nábytku doplňuje nová židle AXA Chair od designéra Rudolfa Netíka. Netíkova židle navazuje a rozvíjí tradici třicátých let v kovovém ohýbaném nábytku: je vyrobena z ohýbané kovové trubky, povrchově upravené chromováním, s možností barevných alternativ sedmi odstínů barevného laku. Sedák a opěrák je vyráběn ze sedlářské kůže, kterou je možné použít v třech barevných odstínech - přírodní, hnědé a černé barvě. Nohy jsou vyrobeny z dubového masivu, který je povrchově upraven mýdlovým voskem, případně matným transparentním lakem.

Kovonax je výrobcem kovového nábytku především židlí, otočných sedaček, křesel, jídelních a konferenčních stolů, věšáků a dalšího mobiliáře. V Praze sortiment značky Slezákovy závody prezentuje ve funkcionalistickém hotelu AXA, Na Poříčí 40.