ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Petr Kučera

Petr Kučera

Kontakt:

Petr Kučera
,
Tel:
E-mail: kucerpe@gmail.com
Web: www.petrkucera.net

Popis firmy:

Znalec historické architektury a urbanismu, celoživotní obdivovatel Prahy. Organizátor naučných vycházek, přednášek a výletů. Autor článků a výstav.

"Mou životní láskou a náplní se stala architektura, urbanismus, historie a zejména Praha, její stavební vývoj a úchvatné kouzlo," říká Petr Kučera. "Po Gymnáziu Christiana Dopplera jsem vystudoval Stavební fakultu Českého vysokého učení technického v Praze, obor Architektura a urbanismus, a v letech 2011 až 2015 pracoval jako architekt a projektant v ateliéru Jakub Cigler Architekti. Mezitím jsem od prvního ročníku na vysoké škole začal organizovat populárně naučné vycházky, nabízející netradiční pohled na Prahu, její stavebně historický vývoj, opomíjené památky nebo zmizelou podobu skrze staré fotografie a plány.

V rámci svých aktivit se snažím hledět do budoucna a probudit zájem veřejnosti o městský prostor a jeho utváření. Zároveň považuji za důležité inspirovat se minulostí, protože skrze ní je možné pochopit příčiny současného stavu a ovlivnit stav budoucí. Neméně významné je poznat a pochopit širší kontext doby, místa a stavu společnosti. Nic nevzniká izolovaně, vše má své vzájemné vazby. Pochopit je znamená získat tolik potřebný nadhled. Mít oči otevřené a všímat si věcí kolem sebe. Sdělovat je dalším lidem a mít v sobě odhodlání změnit zdánlivě nezměnitelné. Věřit v sílu občanské společnosti, mít aktivní pozitivní přístup a umět hledat kompromisy. To považuji za základ úspěchu."

 

AKTIVITY