ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Aktuálně

Vyklízení Transgasu pokračuje, blíží se demolice?

10.03.2017

Praha 10. března - Přesně před týden začaly vyklízecí práce v budovách bývalého Transgasu v Praze na Vinohradské třídě. Podle současného majitele ale rozhodně nejde o demolici objektu.

"Jde o práce striktně ve smyslu § 103 stavebního zákona, jejichž provedení nemůže negativně ovlivnit mimo jiné vzhled stavby, životní prostředí nebo bezpečnost při užívání a které nesmějí zasahovat do nosných konstrukcí stavby," vysvětluje Jakub Verner ze společnosti HB Reavis a ihned dodává: "Je tedy nutné zdůraznit, že v žádném případě nejde o zahájení demolice. Jedná se o průzkumné, sondážní a vyklízecí práce nábytku a interiérů pro předchozím nájemci."

Podle Vernera došlo v minulých dnech došlo k odborné demontáži prvků vnitřního vybavení budov, které si vybrali pracovníci Památkového ústavu a Národního muzea pro své depozitáře. Jde například o původní zábradlí hlavního schodiště, barové sedačky či osvětlení z kuchyně v prvním patře. "Většina vybraných prvků pochází z rekonstrukce, která byla provedena vlastníkem v devadesátých letech," dodává Verner.

Práce probíhají mezi 7.00 až 17.00 hodinou a předpokládaná doba vyklizení by se měla pohybovat v horizontu 2 měsíců.

(rtv+)